Witamy serdecznie na naszej stronie!

Nasza hodowla Kamelia*PL istnieje od 2004 roku.

Powstała ona z fascynacji kotami, a zwłaszcza piękną odmianą syberyjczyków – neva masquerade. Zapoczątkowała ją pierwsza koteczka, która przyjechała do nas z Sankt Petersburga, Rosji – ojczyzny nev. Ta rozkoszna puchata niebieskooka kuleczka od razu podbiła nasze serca i wkrótce dołączyły do nas kolejne koty, wypełniając nasz dom radością :-)

Nasze koty wywodzą się z najlepszych rosyjskich linii po bardzo utytułowanych przodkach, w tym wielu Światowych Championach. Sprowadziliśmy je z najbardziej znanych i renomowanych rosyjskich hodowli w drodze bardzo długiej i przemyślanej selekcji.

Hodowla celowo nie jest duża, aby każde z naszych kotów i kociąt otrzymywało od nas tyle miłości, uwagi i czasu, ile potrzebuje. Nasze pupile są pełnoprawnymi członkami rodziny, uczestniczą z nami we wszystkich czynnościach domowych. Są to bardzo kochane, inteligentne, towarzyskie i niezmiernie oddane nam stworzenia. Każde z nich jest indywidualne i niepowtarzalne, jak ludzie.

Jesteśmy hodowlą z zamiłowania, a naszym celem jest hodowanie przede wszystkim szczęśliwych, beztroskich, doskonale zsocjalizowanych i zdrowych kociąt bardzo dobrego typu.

Wszystkie nasze koty uczestniczą w wielu wystawach, w tym zagranicznych, na których zostały niejednokrotnie wyróżnione.

Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Felinologicznego (World Cat Federation).

Zapewniamy naszym pupilom najlepsze żywienie. W hodowli używamy karmę Royal Canin, należymy do Klubu Kotów Rasowych Royal Canin.